czwartek, 6 maja 2010

Instalacja Adobe Flash Player 10.1 RC 4 z funkcją Private Browsing

Autor: Adrian Nowak, 20:45, czwartek, 6 maja 2010


Adobe nie ma ostatnio łatwego życia i pomimo przyszłych wdrożeń swoich produktów w telefonach z Androidem musi iść na pewne ustępstwa i cały czas optymalizować swój produkt. Jedną z istotnych, choć głównie z marketingowego punktu widzenia, nowości jest tryb Private Browsing, czyli surfowanie z Flashem bez zapisywania żadnych informacji.

Nie każdy bowiem wie, ale nie tylko przeglądarka zapisuje swoje dane Cookies (popularne "ciasteczka"). Podobne dane przechowywane są również w pamięci przydzielonej Flash Playerowi (maksymalnie 100 KB). Co jeszcze bardziej niepokojące, dane takie są gromadzone również podczas uruchamiania obecnego w każdej z nowych przeglądarek "trybu prywatnego".

Całość można już teraz zainstalować u siebie wykonując kolejno poniższe instrukcje:

wget http://download.macromedia.com/pub/labs/flashplayer10/flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz
tar -xvf flashplayer10_1_rc4_linux_050510.tar.gz


Można też pobrać plik ręcznie tutaj.

Po pobraniu należy sprawdzić w jaki sposób Flash był zainstalowany (z repozytoriów, czy z pliku Deb znalezionego na stronie Adobe. Wyświetlamy więc listę plików w katalogach by to sprawdzić:

ls /usr/lib/adobe-flashplugin/
ls /usr/lib/flashplugin-installer/

W jednym przypadku wyświetlony zostanie plik "libflashplayer.so" a drugim komunikat, że nie udało się odnaleźć pliku. Oczywiście pożądana jest ścieżka, która zwróci pierwszy rezultat i jeśli będzie to na przykład "/usr/lib/adobe-flashplugin/", dalsze polecenia wyglądać powinny następująco:

sudo mv /usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.so /usr/lib/adobe-flashplugin/libflashplayer.so.old
sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/adobe-flashplugin/


źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety