niedziela, 23 maja 2010

Instalacja SopCast - telewizja z internetu. Między innymi: AXN Movie, HBO, czy CineMax Movie

Autor: Adrian Nowak, 19:01, niedziela, 23 maja 2010


Jeśli nie masz dużych wymagań co do jakości telewizji a chcesz legalnie i za darmo oglądać ciekawe filmy, warto zainteresować się narzędziem SopCast Player, które w jednym miejscu skupia wiele interesujących kanałów.

Na początku muszę zaznaczyć, że wszystkie popularne stacje wymienione w tytule nadają w języku angielskim, zatem całość może być interesująca także dla osób dopiero pogłębiających swoje umiejętności lingwistyczne.

Gdzie jest haczyk? Otóż wideo nie jest najlepszej jakości, bardziej przypomina raczej to stosowane w telefonach niż komputerach, zatem o seansie ze znajomymi raczej nie może być mowy. Mimo wszystko znajdziemy także kilka kanałów (głównie sportowych) nadających w języku polskim.

Przy okazji chciałbym wspomnieć, że telewizja AXN udostępnia bardzo wiele seriali z polskim lektorem (osobiście wolałbym bez) i innych materiałów w bardzo dobrej jakości na swojej stronie. Pomimo, że całość wykorzystuje Flash Playera to nie żadnych problemów przy odtwarzaniu, jedynie krótka reklama na początku. Całość dostępna jest na stronie AXN.

Wracając jednak do SopCast Playera, zanim go wgramy, wymagana jest biblioteka libstdc++ nie znajdująca się w żadnych popularnych repozytoriach. Należy ją wgrać osobno z paczki dla Ubuntu 32-bit, bądź 64-bit.

Następnie wystarczy już tylko kolejno wykonać w konsoli polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/extra
sudo apt-get update
sudo apt-get install sopcast-player sp-auth


więcej informacji: sopcast.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety