Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 29 maja 2010

Jak obejrzeć finał Eurowizji 2010 na Linuksie

Autor: , 11:24, sobota, 29 maja 2010


Już dziś finał Eurowizji, która może nie jest moim ulubionym konkursem muzycznym, jednak z pewnością wiele osób będzie zainteresowanych obejrzeniem tego wydarzenia.

Jak na obecne czasy przystało, telewizor jest już zbędny. Wystarczy szybkie połączenie internetowe i oczywiście Linux.

Organizatorzy jak zwykle musieli zabłysnąć i do streamowania wydarzenia, jak też do odtwarzania wcześniejszych materiałów, niezbędna będzie mało znana wtyczka. Na szczęście posiada ona swoją wersję także dla Linuksa i Mac OS, więc bez problemu uruchomimy odtwarzanie pod Ubuntu i innymi dystrybucjami.

Na początek instalacja. Wystarczy pobrać plik, nadać mu prawa do uruchomienia i zainstalować. Oczywiście wszystkiego dokonamy w to w jednym okienku (prawie jak w urzędzie ;))

wget http://www.octoshape.com/files/octosetup-linux_i386.bin
chmod +x octosetup-linux_i386.bin
./octosetup-linux_i386.bin

Na koniec przebijamy się przez bardzo długą umowę licencyjną i wpisujemy yes aby sfinalizować kopiowanie plików. Na tym jednak nie koniec. Jeśli chcemy aby odtwarzanie działało, musimy na ten czas włączyć wtyczkę. To z kolei załatwimy poleceniami:

cd octoshape
./OctoshapeClient

Możemy już wypróbować odtwarzanie przechodząc do ostatniego dostępnego nagrania. Finalną transmisję będzie można znaleźć tutaj.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety