sobota, 22 maja 2010

Mockupy Nautilusa z trybem pojedynczych kliknięć

Autor: Adrian Nowak, 11:00, sobota, 22 maja 2010


Mockupów ciąg dalszy. Tym razem jest to ciąg dalszy wprowadzania w Ubuntu pojedynczych kliknięć, które mają zastąpić obecne podwójne. Nautilus ewidentnie zbliża się tym razem w kierunku przeglądarek plików z KDE SC.

Na powyższym mockupie widać także wykorzystanie wzorców z Nautilusa Elementary, jednak obecnie nie ma żadnych potwierdzonych informacji na temat tego, że cokolwiek z tego projektu zostanie włączone do Ubuntu. Mimo wszystko myślę, że byłby to dobry pomysł, oczywiście gdyby wyeliminować obecne błędy narzędzia, których niestety nie brakuje.

Co oczywiste, jedno kliknięcie ułatwia poruszanie się między folderami, ale niekoniecznie zarządzanie nimi. Zaznaczanie pojedynczych katalogów czy inne operacje, które do tej pory dokonywane były wręcz automatycznie, mogą zacząć sprawiać problemy. Pomimo że nawet obecnie sporo ludzi wykorzystuje u siebie pojedyncze kliknięcia, to jakby nie patrzyć ta druga grupa jest znacznie większa.

Zastanawiam się, czy nowi użytkownicy migrujący z Windowsa nie będą uznawali tego za kolejny (po przyciskach w dekoracji okna z lewej strony) zdziwaczały element, który trzeba "przywrócić do normalności".

[źródła: webupd8.org, wiki.ubuntu.com]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety