środa, 19 maja 2010

Nowe mockupy Windows Indicators

Autor: Adrian Nowak, 15:35, środa, 19 maja 2010


Windows Indicators zwane też Windicators, to nic innego jak przyciski z prawej strony dekoracji okna, które zastąpią te odpowiedzialne za przemieszczanie. Pojawiły się kolejne propozycje mockupów z opisywanymi wcześniej przez Marka Shuttlewortha pracami.Propozycje nie są niczym niespotykanym, gdyż jak wspomniałem pomysły te były już wcześniej przedstawiane w formie pisemnej. Obserwując jednak wygląd i zastosowanie ikon nie sposób nie zauważyć, że właściwie równie dobrze sprawdziłyby się na przykład w dolnej części okna.

Według mnie Canonical trochę zbyt drastycznie wpompowało nowości w ostatnim wydaniu. Na razie mówiąc kolokwialnie "szału nie ma", a nie wygląda na to by twórcy Ubuntu mieli w zanadrzu jakieś inne propozycje.

Z drugiej strony sam producent Ubuntu bardzo zaskoczył swoim zachowaniem w ostatnim roku. Zwykle mogliśmy obserwować bardzo dokładnie rozwój nowych projektów od samego zalążka. Ostatnio natomiast mamy do czynienia z "premierami" a to nowego wyglądu, czy jak niedawno całkowicie zmodyfikowanego środowiska dla netbooków Unite.

Mimo wszystko jednak Ubuntu wciąż w głównej mierze opiera się na społeczności a sam Mark Shuttleworth przyznał, że podobają mu się powyższe propozycje. Jego uwagi możecie przeczytać tutaj (ang).

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety