poniedziałek, 10 maja 2010

Plasma Media Center - będzie się działo

Autor: Adrian Nowak, 10:26, poniedziałek, 10 maja 2010


Jeśli miałbym wskazać element, którego brakuje środowisku KDE SC, zdecydowanie byłby to tryb Media Center. Niby zawsze mieliśmy do dyspozycji XBMC, ale do pełnej integracji z pulpitem jeszcze bardzo wiele brakowało. Niedługo ma się to zmienić za sprawą nowego projektu twórców KDE.

Pulpit KDE jest już teraz wyposażony w świetne narzędzia do obsługi multimediów, jednak aby zachować dużą wydajność środowiska, powłoka Plasma Media Center (PMC) będzie napisana od zera, nie opierając się o Amaroka, czy GwenView.

Podobnie jak konkurencyjne narzędzia, PMC będzie pozwalało na uruchamianie multimediów w tle. Nie wiadomo jeszcze jak będzie to rozwiązane graficznie, jednak nic nie powinno stać na przeszkodzie aby jednocześnie oglądać zdjęcia a w małym okienku mieć podgląd na film czy sygnał z karty telewizyjnej.

Deweloperzy zapowiadają także współpracę z popularnymi witrynami multimedialnymi, na niespotykaną dotąd w aplikacjach media center skalę. Plasma Media Center ma wspierać między innymi Youtube, Picasa, Flickr, Vimeo, czy Magnatune.

Podobnie jak w Windowsie, także w KDE SC tryb Media Center będzie można przeglądać na pełnym ekranie bądź w okienku. Jeśli chodzi o szczegóły wyglądu, myślę, że już teraz wydać, iż twórcy projektu najprawdopodobniej nas nie zawiodą.

Bardzo ciekawi mnie, jak będzie wyglądało finalnie to dodatkowe środowisko i czy będzie można się wygodnie przełączać między nim a pulpitem. Co jak co, ale KDE SC może niedługo bardzo dobrze sprawdzać się jako system dla komputerów będących centrum domowej rozrywki. Kto wie, czy nie będzie to pierwszy krok do lawinowej popularyzacji tego środowiska.

więcej informacji: blog.binarylooks.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety