poniedziałek, 24 maja 2010

Rozszerzenie dla Chrome pozwoli przesyłać dane bezpośrednio do telefonu z nowym Androidem 2.2

Autor: Adrian Nowak, 16:48, poniedziałek, 24 maja 2010


Android często wygrywa nad konkurencją nie tym, że jest dużo szybszy, czy posiada wiele aplikacji, ale właśnie poprzez swoją integrację z usługami Google. Trzeba przyznać, że miła jest świadomość tego, że nasze maile, kalendarz, czy notatki znajdą się automatycznie w telefonie, chwilę po tym jak dodamy je z poziomu webowego narzędzia i vice versa.

Google zamierza znacznie poszerzyć tą współpracę różnych urządzeń i na odbywającej konferencji Google I/O zaprezentowało coś na wzór "powiadomień push" z iPhone, jednak w rzeczywistości jest to niestosowane nigdzie wcześniej domyślnie rozwiązanie.

Całość ma się opierać o dodatek dla Chrome z pomocą którego, podobnie jak dodając do lokalnych zakładek, wyślemy link, czy lokalizację bezpośrednio do naszego telefonu z Androidem.

Niestety taka funkcjonalność przeznaczona jest wyłącznie dla posiadaczy najnowszej wersji Androida 2.2, jednak wkrótce powinien on się pojawić na kilku nowych modelach telefonów a także w nieoficjalnych ROM-ach dla starszych urządzeń.

Mnie najbardziej podoba się bezpośrednie przesyłanie lokalizacji z komputera do telefonu, bardzo przydatne na przykład podczas planowania dłuższej wycieczki. Jak całość sprawuje się w praktyce możecie zobaczyć w materiale wideo przygotowanym przez TechCrunch:

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety