Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 29 maja 2010

Ubuntu 10.04 potrafi odczytać zabezpieczone hasłem dane z iPhone'a

Autor: , 12:24, sobota, 29 maja 2010


Do czego to doszło, żeby Unixy się wzajemnie hakowały. A bardziej poważnie, jeśli posiadasz popularnego iPhone'a i wykorzystujesz w nim PIN do blokowania nieautoryzowanych połączeń, czy dostępu do aplikacji, powinieneś wiedzieć, że nie ochroni on twoich plików znajdujących się na telefonie.

Przynajmniej jeśli "atakujący" będzie używał Ubuntu, bądź innej popularnej dystrybucji Linuksa.

W odróżnieniu od Windowsa czy Mac OS, w Linuksie nie da się automatycznie wywołać programu po zamontowaniu zewnętrznego dysku, co sprawia, że wszystkie dane znajdujące się w pamięci telefonu możemy przeglądać bez jakichkolwiek ograniczeń.

Testów dokonano na trzech urządzeniach iPhone 3GS (MC 131B, MC132B) z różnymi wersjami systemu operacyjnego iPhone OS (3.1.3-7E18 modem firmware 05.12.01 oraz wersje 3.1.2 -7D11, modem 05.11.07). Żaden z nich nie był jailbreakowany (odpowiednik rootowania w Androidzie), oraz wszystkie były zabezpieczone PIN-em. Efekt końcowy był taki sam.

Cała historia uczy tylko tego, aby nie ufać zbytnio zabezpieczeniom zaimplementowanym przez twórców telefonów. Jeśli dane nie są fizycznie szyfrowane, ich odczytanie zwykle nie jest dużym problemem.

źródło: zdnet.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety