sobota, 15 maja 2010

Ubuntu pozbędzie się podwójnych kliknięć?

Autor: Adrian Nowak, 12:03, sobota, 15 maja 2010


Canonical ostatnio wyraźnie szuka sposobu aby wyróżnić się wśród konkurencji, niestety coraz częściej wiąże się to z walką z przyzwyczajeniami użytkowników.

Tym razem dyskusji poddano temat podwójnego kliknięcia myszą, które jest konieczne aby poruszać się między katalogami. Niedługo GNOME może w tym względzie przypominać KDE w którym już teraz wiele czynności można wykonywać za pomocą pojedynczych kliknięć.

Głównym argumentem przemawiającym za nowym modelem ma być brak intuicyjności podwójnych kliknięć. Według Canonical trudno jest wpaść, że środowisko działa właśnie w ten sposób, jeśli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z komputerem. Dodatkowo, pojedyncze kliknięcia byłyby bardziej zgodne z interfejsem stron internetowych w których jedno kliknięcie wystarcza by przenieść się na nową stronę. Dzięki temu łatwiej byłoby zatrzeć granicę między lokalnymi katalogami a tymi umieszczonymi w chmurze.

Jeśli Canonical postanowi znów zaskoczyć użytkowników, tragedia się nie stanie. Pytanie jakie się jednak pojawia to dla kogo Canonical robi swój system? Chyba miażdżąca większość użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z Ubuntu miało już do czynienia z komputerem a jak wiadomo, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.[źródła: wiki.ubuntu.com, lists.launchpad.netwebupd8.org]

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety