czwartek, 27 maja 2010

Wygodne dodawanie Twittera, Czytnika Google, Gmaila i zewnętrznej poczty do Indicator Aplet

Autor: Adrian Nowak, 10:00, czwartek, 27 maja 2010


CloudSN podczas działania zintegrowanego z Indicator Aplet
Indicator Aplet ma w zamyśle twórców gromadzić wszystkie powiadomienia przychodzące do nas z serwisów społecznościowych, kont pocztowych i komunikatorów. Domyślnie współpracuje jednak wyłącznie z niewielką grupą aplikacji, więc o wygodne dodanie Gmaila, Czytnika kanałów RSS, czy Twittera będziemy się musieli zatroszczyć sami.

Narzędziem, które ułatwi nam dodanie nowych usług jest dumnie brzmiący Cloudsn (Cloud Services Notifications). Nic nie stoi na przeszkodzie aby informował on nas o nowych wiadomościach niezależnie od Indicator Aplet, ale wtedy całość nieco mija się z celem, chyba że usuniemy aplet powiadamiania.

Cloudsn można wgrać z repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:chuchiperriman/cloudsn
sudo apt-get update
sudo apt-get install cloudsn

Po instalacji czeka nas jeszcze odrobina konfiguracji. Uruchamiamy go z menu Aplikacje => Internet i przechodzimy do kreatora dodawania nowego konta (przycisk "Nowy").

Tam już zaznaczamy tylko wybraną usługę, oraz wpisujemy dane do logowania. Domyślnie powiadomienia będą się wyświetlały pod ikoną Cloudsn, więc musimy na koniec to zmienić. Przechodzimy do menu Edit => Preferences i tam zmieniamy pole "Indicate status with" na "Indicator Aplet".

Po tej czynności, powiadomienia powinny już być na swoim miejscu. Warto przy okazji zaznaczyć pole uruchamiania programu przy starcie, gdyż inaczej operacja trochę mija się z celem.

Niestety nie obejdzie się także bez drobnych wad. Mnie najbardziej przeszkadza brak dodatkowych informacji o wiadomościach w ikonce głównej Indicator Aplet. Nowości są widoczne dopiero po kliknięciu, co nie jest szczególnie wygodne. Pozostają zawsze powiadomienia wykorzystujące libnotify, ale je dość łatwo przeoczyć.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety