piątek, 28 maja 2010

Wygodnie tworzenie screenów w Ubuntu z Lookit - ciekawy pomysł na wykorzystanie apletu

Autor: Adrian Nowak, 13:34, piątek, 28 maja 2010


Menu Lookit uruchomione w aplecie powiadamiania
Wreszcie pojawiają się pierwsze sensowne próby wykorzystania panelu i apletów będących menu. Jeśli interfejs jest bardziej intuicyjny i wygodniejszy, wreszcie można przychylniej spojrzeć na pomysły Canonical.

Lookit to właściwie nie aplet, lecz aplikacja działająca praktycznie w całości w ramach systemowego apletu powiadamiania. Jeśli często wykonujesz zrzuty ekranu, takie umiejscowienie jest rzeczywiście bardzo wygodne, szczególnie, że nie wymaga przełączania się między oknami. Dodatkowo Lookit pozwala na automatyczne wysyłanie zrzutów do wybranego serwisu hostującego zdjęcia i tworzenie do nich gotowych linków, ułatwiających dzielenie się screenami ze znajomymi.

Dzięki obsłudze protokołu FTP, Lookit może tworzyć pliki na naszym własnym serwerze, bez obawy o utratę jakości, czy usunięcie pliku po pewnym czasie. Więcej funkcji twórcy nie przewidzieli, a szkoda, bo przydałoby się na przykład automatyczne wykonywanie zrzutów co jakiś czas i automatyczne wysyłanie ich na serwer. Prostota ma jednak również swoje zalety i dla niezbyt wymagających użytkowników narzędzie powinno być idealne.

Lookit wgramy w Ubuntu wykonując kolejno polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:lookit/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install lookit


strona narzędzia: launchpad.net/lookit
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety