poniedziałek, 17 maja 2010

Xlinux.pl - miejsce rozmów użytkowników Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 14:23, poniedziałek, 17 maja 2010


Powoli startujemy z pierwszym serwisem społecznościowym dla użytkowników Linuksa. Xlinux.pl jest nastawiony przede wszystkim na dyskusje, które będzie można prowadzić publicznie jak również w grupach, czy na blogach, które mogą tworzyć użytkownicy.

Nie ukrywam, że w tym przypadku powodzenie serwisu będzie zależało wyłącznie od aktywności użytkowników. Osoby, które od czasu do czasu chcą się podzielić ze społecznością dłuższym wpisem, mogą otworzyć swojego własnego bloga w Xlinux.pl, by przyciągnąć użytkowników do swoich tekstów, które każdorazowo są odnotowywane na stronie głównej, na tak zwanej "ścianie aktywności" wszystkich użytkowników. Oczywiście obserwację aktywności można ograniczyć tylko do naszych znajomych.

Obecnie wszystkie blogi użytkowników wyglądają bardzo podobnie, można jednak zmieniać dowolnie obrazek w nagłówku ekranu (np. http://xlinux.pl/ubuntu). Obecnie na Xlinux nie ma żadnych reklam, jednak zainteresowani mogą wykupić niewielki baner 125x125px. To jedyna forma reklamy jaka jest planowana w serwisie i wyświetla się ona także w blogach poszczególnych użytkowników. W przyszłości, jeśli serwis się rozwinie, planujemy usunąć reklamy z najchętniej odwiedzanych blogów, bądź wręcz wynagradzać ich twórców zależnie od poczytności.

Mam nadzieję, że Wam się spodoba :)  xlinux.pl

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety