poniedziałek, 7 czerwca 2010

Banshee obsłuży nowego iPhone'a i znajdzie się domyślnie w Ubuntu 10.10?

Autor: Adrian Nowak, 21:58, poniedziałek, 7 czerwca 2010


iPhone 4 - wersja biała. Fot: Engadget.com
Gdybyście przypadkiem nie wiedzieli - ogłoszono dziś oficjalnie nową wersję iPhone'a. Nie jestem szczególnym fanem tej firmy, jednak poza odświeżonym designem, wewnątrz kryje się właściwie wyłącznie elementy z najwyższej półki.

Mnie najbardziej ciekawi ekran, który przy 3,5-calowej przekątnej ma rozdzielczość aż 960 x 640px. Czy to aby nie przesada? - Powoli zbliża się do parametrów mojego laptopa. Co ciekawe, jak podaje Gazeta.pl - "wersja 16 GB ma kosztować 200 dolarów, zaś 32 GB - 300 dolarów". Przy obecnym i tak bardzo wysokim kursie dolara, jedynie 800 zł za nowego iPhone? Precedens, czy tylko w Polsce resellerzy naliczają sobie tak duże marże, że ostatecznie cena jest dwa razy wyższa?

Duże zamieszanie związane z telefonem Apple odczuli także deweloperzy linuksowego odtwarzacza Banshee. To właśnie długo oczekiwane wprowadzenie wsparcia dla iPhone ma uczynić program realną konkurencją dla domyślnego w Ubuntu Rhythmboksa. Według niektórych plotek, może nawet powrócić pomysł umieszczenia Banshee jako domyślnego odtwarzacza multimediów w Ubuntu 10.10, gdyż wydanie nie osiągnęło jeszcze statusu feature freeze, po którym nie dodawane są żadne nowe funkcje poza tymi zaplanowanymi wcześniej.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety