Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 4 czerwca 2010

Canonical i Google najbardziej zaufane wśród czytelników UbuCentrum.net

Autor: , 13:01, piątek, 4 czerwca 2010


Wyniki ankiety "Której firmie ufasz najbardziej?" Fot. UbuCentrum.net
Przez ostatnie dwa dni w ankiecie, która znajdowała się w sidebarze bloga, mieliście okazję wybrać najbardziej zaufaną firmę. Umieściłem tylko te najpopularniejsze, które tworzą znane dystrybucje Linuksa.

W badaniu wzięło udział ponad tysiąc osób i właśnie taka grupa ludzi wydaje mi się odpowiednia, aby uznać wyniki za obiektywne.

Pierwsze miejsce przypadło oczywiście producentowi Ubuntu, który pomimo zerwania z demokracją, wciąż cieszy się niezmiennym wparciem społeczności. Ciekawe jak wyniki wyglądałyby jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy nie było zamieszania dotyczącego zmiany wyglądu dystrybucji i wielu innowacji w systemie, często wprowadzanych bez akceptacji użytkowników.

Na drugiej pozycji znane wszystkim Google. Prawdopodobnie ostatnie informacje o przypadkowym zbieraniu informacji o niezabezpieczonych sieciach WiFi podczas tworzenia map dla Google Street View nie wpłyną bezpośrednio na liczbę użytkowników. Chrome OS ma się ukazać dopiero pod koniec roku, zatem do tego czasu wiele może się jeszcze wydarzyć.

Przyznam, że temat ankiety upatrzyłem na innych stronach z których każda miała nieco inny profil. Wszędzie pierwsze miejsce zajęło własnie Google, znacznie wyprzedzając Microsoft. Oczywiście firma z Redmond nie znalazła się w zestawieniu z oczywistych względów braku własnej (popularnej) dystrybucji Linuksa.

Na końcu zestawienia producent Fedory, oraz nieszczęsny Novell, którego na pierwszym miejscu stawia niecałe 8% użytkowników. Jak widać, ścisła współpraca z Microsoftem, nawet jeśli stały za nią wyłącznie najlepsze zamiary, nie wpłynęła pozytywnie na wizerunek firmy w oczach użytkowników.

Już teraz zapraszam do następnej ankiety w której możecie wskazać swój ulubiony system operacyjny dla nowoczesnych telefonów komórkowych.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety