Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 czerwca 2010

Chrome OS także bez konta Google

Autor: , 10:00, środa, 2 czerwca 2010


Chrome OS będzie niewątpliwie systemem bardzo mocno skorelowanym z kontem Google. Telefonu z Androidem, przygotowanym także przez internetowego giganta, nie użyjemy bez zalogowania do swojego profilu.

Inaczej ma być w przypadku Chrome OS, który na razie zbiera w większości pozytywne komentarze.

Uruchamiający się w kilka sekund, lekki, przyjazny graficznie i wspierający multimedia Chrome OS wydaje się idealnie wpasowywać w komputery udostępniane w miejscach publicznych. Biblioteki, czy kawiarenki internetowe z pewnością mają już dość ociężałego Windowsa, a przeglądanie sieci już dawno nie wymaga na każdym kroku Internet Explorera.

Zgodnie z informacją umieszczoną na stronie deweloperów, już niedługo ma zostać zaimplementowana funkcja logowania do Chrome OS bez użycia loginu, na wzór "konta gościa". Po tej operacji utworzony zostanie tmpfs, czyli tymczasowy obszar pamięci działający na wzór RAM. Oznacza to, że dane użytkownika będą przechowywane wyłącznie na czas trwania sesji i automatycznie kasowane po wylogowaniu.

Oczywiście w takim trybie nic nie stoi na przeszkodzie, by zalogować się na Gmaila z poziomu przeglądarki, a nie podczas wyświetlania ekranu startowego. Z pewnością jest to dobry ruch, gdyż o ile telefony komórkowe zwykle powiązane są tylko z jedną osobą, tak komputery już znacznie częściej dzieli między sobą wielu użytkowników.

źródło: downloadsquad.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety