sobota, 12 czerwca 2010

Chromoting, czyli zdalne pulpity w Chrome OS

Autor: Adrian Nowak, 09:48, sobota, 12 czerwca 2010


Prototypowy pulpit Chrome OS. Fot: Google
Google zapowiedziało oficjalnie, że w ich nowym systemie operacyjnym pojawi się moduł, który pozwoli na zdalne uruchamianie aplikacji nie tylko z serwerów, lecz także kontrolowanie pulpitów standardowych komputerów.

O usłudze nazwanej roboczo Chromoting na razie wiemy niewiele. Nie jest to najprawdopodobniej pomysł nowy, a jedynie wdrożenie funkcji "zdalnych pulpitów". Wszystko zależy od stopnia integracji i rozwinięcia takiego pomysłu.

Wyobraźmy sobie na przykład, że Google widząc poważny problem w braku profesjonalnych aplikacji takich jak Photoshop, zbuduje usługę, która pozwoli uruchamiać go zdalnie, przesyłając do netbooka, czy tabletu jedynie sam obraz, podczas gdy obliczeniami zajmą się mocne stacjonarne maszyny.

Brzmi bardzo obiecująco, jednak gigant z Mountain View zapowiedział, że szczegóły działania Chromotingu poznamy dopiero w kolejnych miesiącach. Do końca roku nie pozostało ich tak wiele, więc niedługo powinniśmy się przekonać, czy Google zamierza na poważnie zrewolucjonizować świat systemów operacyjnych.

źródło: theregister.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety