środa, 16 czerwca 2010

Dell miał problemy przez polecanie Ubuntu zamiast Windowsa

Autor: Adrian Nowak, 18:14, środa, 16 czerwca 2010


Fot: schmilblick
Niedawno Dell dość odważnie zaczął promować Ubuntu, wykazując jego zalety w porównaniu do Windowsa. Sytuacja zrobiła się na tyle głośna, że porównanie obu systemów operacyjnych szybko obiegło wiele popularnych serwisów, a sprawą zainteresował się sam dział marketingu Microsoftu.

Nie da się ukryć, że to właśnie systemy z Redmond są sprzedawane z miażdżącą większością komputerów Della, więc porównanie szybko zniknęło z sieci.

Taki krok ze strony Della spowodował jednak nagle, eufemistycznie ujmując, negatywne wypowiedzi na temat producenta komputerów, które wygłaszali niezadowoleni użytkownicy Linuksa. Po kilku godzinach nieobecności, w związku z kolejnymi naciskami społeczności, przed chwilą witryna porównująca Ubutnu i Windowsa znów pojawiła się na stronach Della.

Dell w rozmowie z serwisem PC Pro pokornie stwierdza:

Jeśli chodzi o informacje na stronie o Ubuntu w witrynie Della, naszą intencją nie jest rekomendowanie jednego systemu zamiast innego, lecz przekazanie treści które mogą interesować klientów rozważających zakup komputera z preinstalowanym Ubuntu.

Jeśli Dell "nie rekomenduje żadnego systemu operacyjnego", ciekawe co oznacza ten napis na stronie głównej:

Chyba nie rekomenduje, tylko gdy jest to Linux...

Firma oferuje komputery z Ubuntu już od dwóch lat, jednak jak zaznaczają pracownicy:

Microsoft jest strategicznym partnerem Della i firmy tworzą razem świetne środowisko, które oferuje prostą i szybką komunikację, pozwala zanurzyć się w świecie rozrywki, a także oferuje bogate zasoby podnoszące produktywność.

Wygląda więc na to, że zwyczajnie ze względów biznesowych, nie można od tak sprzeniewierzyć się gigantowi z Redmond i zacząć nagle chwalić Linuksa. Pomimo, że całość wróciła już do normy, kolejne firmy produkujące sprzęt prawdopodobnie dwa razy zastanowią się, zanim zaczną zachwalać Pingwinka.

źródło: pcpro.co.uk

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety