poniedziałek, 21 czerwca 2010

Dell rozmawia z Google o Chrome OS

Autor: Adrian Nowak, 15:58, poniedziałek, 21 czerwca 2010


Dell to firma, która według twórcy Ubuntu "dobrze rozumie obecne położenie Linuksa". Nie oznacza to wcale, że stawia wyłącznie na Ubuntu. Jak informuje Reuters, szefostwo obu gigantów rozmawia na temat wdrożenia systemu Chrome OS na netbookach Della w niedalekiej przyszłości.

Amit Midha zajmujący się rozwojem Della na terenie południowej Azji oraz Chin mówi:

Mamy plany dotyczące rozwoju rynku i technologii na dwa, trzy lata do przodu i ciągle pracujemy nad nimi z Google.

Dell nieskromnie twierdzi także, że chce być liderem, niezależnie od platformy, której uda podbić się w najbliższych latach. Amit Midha dodaje:

W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat, na rynek wejdzie wiele unikalnych technologii, więc chcemy być na pierwszej linii frontu... Więc Chrome czy Android, czy co kolwiek innego, chcemy być jednym z liderów.

Prawdopodobnie główne plany Della i Google dotyczą rynku tabletów, które pod koniec tego roku, równocześnie z premierą Google Chrome mają wejść na światowe rynki.

Tymczasem Dell odwołał swoje słowa, które jeszcze niedawno brzmiały "Ubuntu jest bezpieczniejsze niż Windows". Obecnie na stronie Dell.com/ubuntu możemy przeczytać, iż "Ubuntu jest bezpieczne". Może współpraca z Google, ośmieli informatycznego giganta do cieplejszego wyrażania się na temat konkurencyjnych systemów.

źródło: reuters.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety