niedziela, 20 czerwca 2010

Eeebuntu szykuje niespodziankę - koniec odliczania już za tydzień

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 20 czerwca 2010


Licznik na stronie głównej projektu Eeebuntu
Deweloperzy popularnej dystrybucji dla netbooków Eeebuntu postanowili zabawić się w twórców serialu Lost. Zamiast witryny projektu raczą użytkowników dużym licznikiem, który już za tydzień powinien wskazać dalszy kierunek rozwoju dystrybucji.

Eeebuntu często mylone jest z Ubuntu Eee, znanym także jako EasyPeasy. Poprzednie wersje tego Linuksa bazowały na Ubuntu, jednak niedawno zespół deweloperów zdecydował o zmianie dystrybucji bazowej na Debiana. Powodem takiej decyzji miał być głównie zbyt krótki cykl wydawniczy produktu Canonical, a także, jak sugerowali twórcy Eeebuntu, coraz niższa jakość wydań.

Większe zmiany były jedynie kwestią czasu, zważywszy chociażby na nazwę, która jednoznacznie sugeruje korzenie systemu. Na stronie Eeebuntu.org możemy przeczytać, iż po zakończeniu odliczania, projekt zyska nową nazwę, markę, oraz skupi się na czymś innym niż obecnie.

Trzeba przyznać, że pomysł z odliczaniem jest bardzo udany i zdecydowanie sprzyja skupianiu uwagi linuksowego świata na krokach deweloperów. Wiele wskazuje, że także wcześniejsze zmiany, oraz publiczna krytyka najpopularniejszej dekstopowej dystrybucji Linuksa mogła być niczym innym jak marketingowym zabiegiem.

Tymczasem "Eeebuntu jest martwe...", a o tym czy zdoła ożyć, dowiemy się już wkrótce.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety