piątek, 4 czerwca 2010

EVO 4G z Androidem "Froyo" 2.2 już w dniu premiery - działa szybciej od poprzedników

Autor: Adrian Nowak, 16:45, piątek, 4 czerwca 2010


Android 2.2 na HTC EVO 4G. Fot: Phandroid.com
Dziś do sklepów w USA trafił zapowiadany przeze mnie już jakiś czas temu HTC EVO 4G, który jest niczym innym jak znanym HTC HD2, z zainstalowanym Androidem.

Już przed premierą było wiadomo, że sukces urządzenia jest przesądzony, szczególnie ze względu na bardzo duży ekran i świetne parametry podzespołów - wyjście HDMI, MiniJack, czy kamera nagrywająca w jakości HD to tylko niektóre z nich.

Jak to zwykle z telefonami przeznaczonymi dla Androida bywa, hakerzy z popularnego forum XDA, najpierw opublikowali instrukcję rootowania telefonu, a następnie przygotowali pierwszą wersję ROM-u z nowym Androidem "Froyo" 2.2 dla HTC EVO 4G. Mniej zaawansowanym użytkownikom jestem winien wyjaśnienia, iż domyślnie instalowane przez producentów systemy na smartfonach są bardzo mocno okrojone, aby użytkownik nie mógł łatwo uszkodzić systemu. Osoby świadome zagrożeń łamią te zabezpieczenia, uzyskując na przykład dostęp do konsoli, co nazywane jest "rootowaniem".

Niestety nieoficjalne oprogramowanie nie obsługuje na razie kamery i kilku mniej istotnych elementów urządzenia. Już teraz można natomiast bez problemu łączyć się z komputerem, czy instalować aplikacje na karcie pamięci. Największym plusem jest jednak szybkość działania, która zgodnie z testami wykonywanymi przez użytkowników, jest większa niż na popularnym telefonie Google Nexus One (po upgrade do Androida 2.2), a także wszystkich innych dostępnych obecnie smartfonach z Androidem.

Przyznam, że coraz bardziej podoba mi się EVO 4G, szczególnie, że według pierwszych testów jest około osiem razy szybszy niż mój HTC Magic. Nie narzekam na wydajność swojego telefonu, więc aż trudno wyobrazić sobie, co kryje się pod maską nowego cacka HTC. Na razie niestety nie ma planów wdrożenia go u żadnego polskiego operatora.

źródło: phandroid.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety