piątek, 11 czerwca 2010

Finalny Flash Player 10.1 dla Linuksa dostępny

Autor: Adrian Nowak, 09:12, piątek, 11 czerwca 2010


Po kilku wersjach kandydujących do finalnej, wreszcie pojawiła się finalna wersja Flash Player 10.1, który automatycznie trafił do linuksowych repozytoriów. Adobe ogłosiło jednocześnie, że wtyczka zostanie udostępniona jeszcze pod koniec tego miesiąca także dla Androida, a obecnie można już pobierać wersję beta Flasha dla telefonów z Zielonym Robotem.

Aktualizacje w nowej wersji dotyczą przede wszystkim optymalizacji wydajności odtwarzania wideo, zarządzania energią, a także lepszego dostosowania wtyczki do przeglądania internetu w trybie prywatnym. Do tej pory Flash przechowywał swoje niezależne "ciasteczka", co oznaczało, że mimo wszystko wiele informacji o odwiedzanych przez nas witrynach pozostawało wciąż na dysku, nawet po usunięciu całej historii z poziomu przeglądarki.

Co ciekawe, osobną część aktualizacji przeznaczono dla Mac OS X, na który położono bardzo duży nacisk. To zapewne ze względu na miłość między Apple i Adobe, która wywiązała się niedawno.

Jak wspomniałem na początku, nowa wersja pluginu znajduje się już w repozytoriach Ubuntu, wystarczy więc wyłącznie pobrać aktualizacje. Jeśli Flash był wgrany w nietypowy sposób bądź wcale, wystarczy aktywować repozytorium Ubuntu Partner, po czym wydać polecenia:

sudo apt-get update
sudo apt-get install adobe-flashplugin

Niestety jak to zwykle bywa użytkownicy 64-bitowej wersji wtyczki będą musieli jeszcze trochę zaczekać na swoją wersję Flasha.

więcej informacji: blogs.adobe.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety