środa, 16 czerwca 2010

Flock migruje z Firefoksa na Chromium

Autor: Adrian Nowak, 14:58, środa, 16 czerwca 2010


Firefox już nie zachwyca tak jak kiedyś, szczególnie jeśli chodzi o wydajność. Obecnie deweloperzy mają do dyspozycji szybkie i elastyczne Chromium, które wydaje się znacznie ciekawsze do budowy w oparciu o nie nowych narzędzi.

Przypomnę, że Flock to przeglądarka, która stara się odpowiedzieć na nowe trendy panujące w internecie. Jest skierowana przede wszystkim dla osób, które większość swojego czasu w sieci spędzają na przeglądaniu serwisów społecznościowych. Rzeczywiście ogarnięcie wszystkich tych Twitterów i Facebooków staje się coraz trudniejsze.

Funkcje polskich serwisów jak Nasza-Klasa, czy Grono to nic w porównaniu do rozbudowanego Facebooka. Ocenianie fotek koleżanek już nie wystarcza, a coraz popularniejsze stają się grupy, gry i cała masa innych dodatków, które mają jak najdłużej przetrzymać użytkownika na stronie. Z jednej strony to spora strata czasu, jednak często jest to jedyna droga komunikacji ze znajomymi rozrzuconymi po całym świecie.

Wracając jednak do nowego Flocka, migracja na otwartoźródłowe Chromium była argumentowana chęcią odchudzenia narzędzia, co zdecydowanie się udało. Niestety jednocześnie całość została także poważnie okrojona z wielu użytecznych funkcji. Ogólnie rzecz biorąc, nie był to najlepszy krok, gdyż bardziej zaawansowani użytkownicy skorzystają z osobnych narzędzi, natomiast Ci, którzy w sieci nie są zbyt aktywni, prawdopodobnie nawet nie sprawdzą działania dodatkowych funkcji.

Na razie narzędzie nie jest dostępne dla Linuksa ani Mac OS (jedynie testowo dla Windows), natomiast prezentację Flocka możecie zobaczyć poniżej:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety