poniedziałek, 21 czerwca 2010

GnoMenu 2.8 rzeczywiście działa błyskawicznie

Autor: Adrian Nowak, 12:21, poniedziałek, 21 czerwca 2010


GnoMenu 2.8 z domyślnym motywem
Pomimo, że według ankiety przeprowadzonej niedawno, aż 73% użytkowników korzysta ze standardowego menu w GNOME, wkrótce może się to radykalnie zmienić.

GnoMenu, które jest zdecydowanie najciekawszym apletem konkurującym z domyślnym w Ubuntu menu start, a jedynym elementem, którego brakowało do pełni szczęścia była szybkość działania.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami deweloperów, całość działa już błyskawicznie.

Aby nieco zamaskować opóźnienie, które mimo wszystko się pojawia, deweloperzy zastosowali ciekawy efekt towarzyszący wyłanianiu się menu. Dodatkowo pojawiła się eksperymentalna współpraca z frameworkiem Zeitgeist, który pozwoli wyszukiwać niedawno używane pliki.

Myślę, że udziały GnoMenu istotnie wzrosną po spopularyzowaniu się nowej wersji narzędzia, szczególnie, że może ono przybierać właściwie dowolne kształty, dzięki obsłudze bardzo szerokiej gamy skórek. Najnowszą wersję apletu wgramy:

sudo add-apt-repository ppa:gnomenu-team/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnomenu

Dodatkowo zainteresowani mogą wzbogacić narzędzie o wspomnianą wcześniej funkcję wyszukiwania niedawno przeglądanych plików. Instalując w systemie Zeitgeist:

sudo add-apt-repository ppa:zeitgeist/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install zeitgeist

Całość działa bardzo dobrze i wykorzystuje jedynie około 20 MB pamięci operacyjnej. Osoby poszukujące zamienników, mogą wciąż skorzystać z Cardapio, bądź Ubuntu System Panel.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety