środa, 9 czerwca 2010

Google Chrome zsynchronizuje także dodatki

Autor: Adrian Nowak, 20:00, środa, 9 czerwca 2010


Deweloperzy Google Chrome intensywnie pracują nad kolejnymi wydaniami swojej przeglądarki i choć premierę Chrome OS przesunięto na koniec roku, przeglądarka wciąż poddawana jest bardzo poważnej transformacji.

Niedawno użytkownicy dopatrzyli się w kodzie źródłowym zalążków bardzo istotnej funkcji, która pozwoli na automatyczną synchronizację zainstalowanych rozszerzeń między przeglądarkami zainstalowanymi na różnych urządzeniach. Będzie to uzupełnienie działającej już bardzo dobrze synchronizacji historii przeglądanych stron, zakładek i autouzupełniania.

Zalążki kodu odpowiedzialnego za synchronizację rozszerzeń
Przy okazji, na przykładzie Google Chrome, a raczej open source'owego odpowiednika Chromium, wydać wyraźnie jaką przewagę mają aplikacje, których kod jest publicznie dostępny. Nie ma nawet mowy o ukrytej furtce pozwalającej na przejęcie kontroli w systemie, jak to nie raz prorokowano w przypadku Windowsa.

Nowa funkcja prawdopodobnie obejmie także synchronizację motywu przeglądarki, gdyż właściwie mają one bardzo podobną budowę jak inne dodatki. Całość powinna działać już w najbliższych dniach.

źródło: downloadsquad.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety