wtorek, 1 czerwca 2010

Google rezygnuje z Windowsa ze względów bezpieczeństwa - teraz tylko Linux albo Mac

Autor: Adrian Nowak, 12:16, wtorek, 1 czerwca 2010


Jak donosi Financial Times, po atakach hakerów z Chin, Google jeszcze bardziej rygorystycznie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa danych, które posiadają na swoich komputerach pracownicy.

Najważniejszym krokiem jaki internetowy gigant wykonał w tym kierunku to pozbycie się Windowsa, z którym niedługo zacznie konkurować na rynku systemów operacyjnych.

Pracownicy są zadowoleni z tego kroku i nie mogą się doczekać, gdy będą pracować na swoich własnych systemach operacyjnych. Wciąż wśród ponad 10 tysięcy pracowników Google będzie można spotkać Windowsy, jednak ich używanie będzie wymagało zgody szefa danego działu.

Pracownicy wspominają:

Nie używamy już więcej Windowsów. To względy bezpieczeństwa. Po atakach chińskich hakerów, wiele osób przeniosło się z Windowsa, głównie na Mac OS.

Jak nietrudno się domyślić, pracownicy Google raczej nie mają problemów z obsługą Linuksa, jeden z nich mówi:

Duża część pracowników używa na swoich komputerach Apple systemów Linux. Linux jest open source'owy, co nam bardzo odpowiada. Microsoft już nie za bardzo.

Krok odejścia od Windowsów był nieunikniony, a atak hakerów mógł być po prostu dobrym pretekstem do spoliczkowania Microsoftu, który i bez tego ostatnio ma sporo problemów.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety