wtorek, 15 czerwca 2010

Gry z PlayStation w Androidzie już wkrótce

Autor: Adrian Nowak, 16:04, wtorek, 15 czerwca 2010


Sony PSP. Fot: gibffe
Twórcy PSX dla iPhone'a oraz Palma Pre wyznaczyli sobie nowy cel - emulator PlayStation także dla Androida. Nie bez znaczenia była w tym przypadku petycja, którą podpisało ponad dwa tysiące użytkowników systemu z Zielonym Robotem.

Ze względu na większą elastyczność platformy, telefony z Androidem mają emulować gry znacznie szybciej niż iPhone.

Na telefonach z Androidem nie uruchomimy nowego GTA, ale za to zabawimy się klasykami z poprzedniej generacji takimi jak Gran Turismo, Tekken, NFS, czy FF. Co ciekawe, deweloperzy planują również stworzenie emulatora Nintendo 64, oczywiście także dla systemu Google.

Jest to właściwie naturalny krok w ewolucji komputerów, które ulegały miniaturyzacji aż stały się telefonami, czy smartfonami. Obecnie wydajność nie jest już taką dużą przeszkodą, a aplikacje deskotopowe i te przeznaczone dla telefonów oraz sieci powoli zaczynają się zlewać. Urządzenia przenośne będą mogły zyskać jeszcze więcej poprzez popularyzacje cloud computingu, który przy wykorzystaniu szybkich łącz pozwoli dostarczyć na telefony właściwie dowolny obraz wygenerowany gdzieś zdalnie.

Do pełni szczęścia brakuje więc szybkich sieci no i dobrych baterii w telefonach, na które wyżaliłem się w osobnym wpisie. Spoglądając kilka lat wstecz, postęp mobilnych technologii jest niesamowity, trendy zmieniają się i są kreowane co kilka miesięcy. Pobieranie danych i aplikacji z chmury może być bardzo wygodne, jednak finalnie także bardzo uzależniające.

źródło: neverknowtech.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety