środa, 23 czerwca 2010

Idealna przeglądarka plików? A może tylko bardziej skomplikowana...

Autor: Adrian Nowak, 14:30, środa, 23 czerwca 2010


"Nautilus jest niewygodny i wkłada się wiele wysiłku by go poprawić. Moim zdaniem, to jeden z tych momentów, gdy aplikacja powinna być zniszczona i odbudowana od podstaw" - wspomina Seif Sallam, który przygotował prototyp idealnej przeglądarki plików.

Genialnych wynalazców, którym tylko wydawało się, że są wybitni, nie brakowało. Jak jest tym razem?

Propozycję okna głównego przeglądarki widzicie na początku wpisu. Generalnie jest bardzo podobna do obecnego Nautilusa, a wyróżnia się wyłącznie kilkoma drobnymi nowościami. Przede wszystkim zmienione zostało położenie zakładek (na wzór Google Chrome), a dodatkowe obszary zostały ukryte.

Powyżej prezentacja działania historii. Ostatnio używane dokumenty mają się układać w ciąg łatwy do przeszukiwania. Oczywiście standardem ma być także szybki podgląd plików bezpośrednio w oknie Nautilusa. Menu "miejsca" i szczegóły pliku mają działać bardzo podobnie.

Sama koncepcja może i nie jest najgorsza, jednak wykonanie takiej przeglądarki plików nie byłoby łatwym zadaniem. Przede wszystkim, jeśli obecnie samo wyświetlenie listy katalogów jest często męczące dla procesora, ciekawe jak wyglądałoby do tego przechowywanie listy ostatnich plików, właściwości i szybkiego podglądu plików dowolnego typu.

Jak wam się podoba?Więcej mockupów z tego projektu znajdziecie na stronie autora.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety