Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 4 czerwca 2010

Instalacja Dropboksa z funkcją selektywnej synchronizacji katalogów

Autor: , 11:44, piątek, 4 czerwca 2010Niedawno w Dropboksie pojawiła się długo oczekiwana funkcja, która pozwala na synchronizację jedynie wybranych katalogów. To ogromne usprawnienie, szczególnie dla osób, które przechowywały w swoim sieciowym dysku kilka gigabajtów danych.

Po świeżej instalacji systemu, czy uruchomieniu Dropboksa na innym komputerze, pobieranie wszystkich katalogów jest nie tylko niekonieczne, ale wręcz bardzo uciążliwe.

Niestety twórcy nie udostępnili jeszcze paczki instalacyjnej dla nowej wersji Dropboksa, zatem będziemy musieli wykonać mały trick. Pobierzemy najpierw starsze wydanie programu z wygodnym instalatorem, po czym zamienimy najważniejsze pliki na te obecne w nowej wersji.

Najpierw pobieramy wcześniej wspomnianą paczkę ze strony Dropboksa, zależnie od posiadanej dystrybucji i architektury systemu. Instalujemy ją i logujemy się do swojego konta.

Następnie zależnie od architektury wykonujemy polecenia; dla 32-bit:

dropbox stop
cd ~
wget http://dl-web.dropbox.com/u/17/dropbox-lnx.x86-0.8.66.tar.gz
tar -xvf dropbox-lnx.x86-0.8.66.tar.gz

Bądź dla 64-bit:

dropbox stop
cd ~
wget http://dl-web.dropbox.com/u/17/dropbox-lnx.x86_64-0.8.66.tar.gz
tar -xvf dropbox-lnx.x86_64-0.8.66.tar.gz

Po zakończeniu wypakowywania, niezależnie od wcześniejszych czynników, uruchamiamy Dropboksa wydając w konsoli polecenie:

dropbox start
Trzeba przyznać, że Dropbox jest bez wątpienia najlepszym narzędziem do synchronizacji niewielkich plików między komputerami. Ciekawie przedstawiały się eksperymenty dotyczące przenoszenia plików z wykorzystaniem narzędzia przez sieć LAN. Na razie sieć wewnętrzna pozostaje jednak zapasową, podczas gdy internet zostaje główną drogą przenoszenia danych.

źródło: netbit
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety