sobota, 12 czerwca 2010

Instalacja Google Earth w Ubuntu 10.04

Autor: Adrian Nowak, 19:04, sobota, 12 czerwca 2010


Google Earth to aplikacja, której chyba nie trzeba przedstawiać. Znane narzędzie od internetowego giganta pozwala zwiedzać świat bez ruszania się sprzed komputerowego biurka...

Sporo osób skarży się, że aplikacja nie wygląda tak dobrze na Linuksie jak mogłaby. Często pojawiały się także problemy natury technicznej, nie działało wyświetlanie map, a aplikacja wyłączała się sama po bardziej wymagającej operacji.

Z tego co zauważyłem u siebie, obecnie całość śmiga już bardzo dobrze, jednak proces instalacji zajmuje chwilę, ze względu na konieczność zbudowania paczki przed jej wgraniem.

Na początek wgrywamy:

sudo apt-get install googleearth-package
Po czym pobieramy skrypt, który zbuduje pakiet z Google Earth:

sudo make-googleearth-package --force
Dalsza część instalacji przedstawia się różnie, zależnie od wersji Google Earth, oraz architektury. Na chwilę obecną dla 32-bitowego systemu powinno działać:

sudo dpkg -i ./googleearth_5.1.3535.3218+0.5.7-1_i386.deb
Natomiast jeśli nie, należy przejść do katalogu domowego i odszukać paczkę zaczynającą się od googleearth. Jeśli mimo wszystko wciąż jej nie ma, może to oznaczać, że pojawił się błąd podczas jej budowania, zatem warto obserwować, co w międzyczasie wyświetla się w konsoli.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety