czwartek, 17 czerwca 2010

Instalacja szybszego Transmission 2.0

Autor: Adrian Nowak, 12:34, czwartek, 17 czerwca 2010


Transmission 2.0 - okno programu
Transmission to prosty i szybki klient BitTorrent, który od kilku wydań gości domyślnie w Ubuntu. Zwykle aplikacja nie zwraca na siebie uwagi, uruchamiając się wyłącznie po wywołaniu skojarzonych z nią plików torrent. Właśnie w tej prostocie tkwi jej największa siła i nic nie wskazuje na to, by kolejne wydania miały ten trend odmienić.

W okrągłym wydaniu 2.0 nie znajdziemy wbrew pozorom żadnych rewolucyjnych zmian. Skupiono się przede wszystkim na poprawie szybkości działania i łataniu znanych błędów.

Z ciekawszych funkcji Transmission można wymienić na przykład obsługę priorytetów, limitów szybkości, blokowanie wybranych numerów IP, a także przekierowania portów UPnP i NAT-PMP. Narzędzie obsługuje także wymianę danych w sposób szyfrowany.

W najnowszej wersji nacisk położono przede wszystkim na optymalizację prędkości pobierania, ale także przeszukiwania źródeł w sieci lokalnej, oraz szybszej weryfikacji danych. Aplikacja powinna teraz znacznie inteligentniej podchodzić do prędkości udostępniania plików, która ma być automatycznie dobierana zależnie od przepustowości łącza internetowego.

Nowego Transmission można wgrać w Ubuntu 10.04 wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/linuxfreedomlucid
sudo apt-get update
sudo apt-get install transmission


źródło: linuxfreedomforlive
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety