środa, 16 czerwca 2010

Jolicloud wprowadza obsługę dotykowych ekranów. Kolejny krok w stronę tabletów

Autor: Adrian Nowak, 17:28, środa, 16 czerwca 2010


Społecznościowy ekran główny dystrybucji Jolicloud
Popularna dystrybucja Linuksa skierowana do użytkowników, którzy podczas pracy ze swoimi netbookami koncentrują się przede wszystkimi na pracy ze zdalnymi usługami, wzbogaciła się o obsługę kilkudziesięciu popularnych ekranów dotykowych.

Nie jest to oczywiście ukłon w stronę użytkowników, którzy do swoich netbooków dokleili takie matryce, lecz często podejmowana ostatnio próba podbicia rynku tabletów. Naturalnym wydaje się pytanie, czy podobne sterowniki zostały już zaimplementowane w Ubuntu Light, czy Ubuntu NE. Obecnie jest to jednak bardzo mało prawdopodobne, choć takie działanie jest niewykluczone w kolejnych etapach rozwoju poszczególnych dystrybucji.

Przyznam, że brak odrębnego remiksu Ubuntu dla tabletów to co najmniej dziwna sytuacja, jednak może Canonical upatruje swojej szansy właśnie w dostosowaniu środowiska jednocześnie dla różnych urządzeń przenośnych. Jedno jest pewne - łatwe to nie będzie, a użytkownicy mając pod ręką chociażby MeeGo, wcale nie będą zachwyceni widząc ascetyczny desktop Ubuntu.

Pierwszy pokaz wsparcia dotykowego ekranu w Jolicloud, na netbooku Samsung NB30:źródło: jolicloud.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety