Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 czerwca 2010

KDE 4.4.4 dostępne dla Kubuntu

Autor: , 17:26, środa, 2 czerwca 2010


Pulpit Kubuntu z zainstalowanym KDE 4.4.4
KDE SC ma dość specyficzny plan wydawniczy zbliżony do półrocznych wydań Ubuntu. W odróżnieniu od projektu Canonical, poza stabilnymi wydaniami, co kilka miesięcy ukazują się dodatkowe wersje środowiska z poprawionymi błędami, których nie udało się naprawić do czasu poprzedniej premiery ze względu na restrykcyjny czasowo plan wydawniczy.

Z tego powodu zwykle odradza się instalacji "okrągłych wydań" a raczej pozostawanie przy tych już poprawionych.

Autorem wpisu jest GregKoval.

Następna część aktualizacji dla KDE SC 4.4 oznaczona numerem 4.4.5, ukaże się pod koniec tego miesiąca. Jak zwykle w takim wydaniu poprawiane są głównie błędy i uaktualnienia tłumaczeń. W wydaniu 4.4.4 skorygowano między innymi błąd w Dolphinie, występujący podczas sortowania plików wedługo nazwy. Naprawiano też problem związany z nazwami zakodowanych plików w archiwach ZIP. Dużo aktualizacji trafiło także do gier z zestawu kdegames. Więcej informacji na temat poprawek przeczytacie w oficjalnym changelogu wydania.

KDE SC 4.4.4 dostępne jest już także w Kubuntu. Aby je zainstalować (lub zaktualizować ze starszej wersji) należy posiadać repozytorium kubuntu-ppa, które dodamy poleceniem:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/ppa
i zaktualizować listę repozytoriów, oraz system:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety