poniedziałek, 7 czerwca 2010

KDE SC 4.5 Beta 1 już dla Lucida

Autor: Adrian Nowak, 08:45, poniedziałek, 7 czerwca 2010


Muszę przyznać, że instalowanie środowiska w tak wczesnym stadium rozwoju mija się raczej z celem, ale często jesteśmy ciekawi jak się ono rozwija lub chcielibyśmy pomóc developerom wysyłając im raporty o błędach. W tym wypadku zapewne zachętą będzie chęć zobaczenia jak wygląda w działaniu "blur" i sam muszę przyznać, że warto!

Niestety jestem zmuszony napisać, że nie zaleca się instalacji programowania w wersji rozwojowej do głównego systemu, gdyż może to skutkować licznymi błędami i często brakiem możliwości swobodnego użytkowania środowiska.

Autorem wpisu jest GregKoval.

Osoby, które zdecydowały się na kontynuowanie dalszej lektury tego artykułu zaskoczę, że KDE SC 4.5 Beta1 w Kubuntu 10.04 już teraz sprawuje się całkiem nieźle. Możemy być pewni, że crash Plasmy nie spotka nas zbyt często, jednak takie sytuacje mimo wszystko występują (np. przy próbie skorzystania z widgetu Szybki dostęp. Odradzam też instalację dodatkowych plasmoidów, gdyż autorzy często nie zdążyli jeszcze z przeportowaniem swoich dzieł do nowego Qt. Poza tym i tak sytuacja jest o wiele lepsza niż rok temu, kiedy KDE w tej wersji nie dało się w ogóle używać. Jednak i tak zalecam utworzenie takiego systemu na oddzielnej partycji, ponieważ prawdziwe błędy mogą jeszcze nadejść.

Osoby, które zdecydowały się na kontynuowanie instalacji muszą dodać do swojej listy specjalne repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental
potem wystarczy zaktualizować system:

sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Wielkie dzięki dla Piotra (quadro555) za pomoc i udzielone informacje.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety