czwartek, 10 czerwca 2010

Konkurs Samsunga dla twórców mobilnych aplikacji

Autor: Adrian Nowak, 13:48, czwartek, 10 czerwca 2010


Przedstawiciele Yahoo i Samsunga. Fot: Yodel Anecdotal
W ostatnim czasie sporo konkursów, ale to chyba dobrze, bo przed i w trakcie wakacji można się trochę rozerwać. Przypominam, że na blogu cały czas trwa zabawa w której można wygrać zestaw do ochrony oczu, natomiast chciałbym przypomnieć o innym konkursie, nad którym UbuCentrum.net objęło patronat.

Tym razem zabawa skierowana jest przede wszystkim do programistów, a szczególnie tych, którzy tworzą aplikacje także na platformy mobilne.

Przedsięwzięcie dotyczy platformy Bada, o której wspominałem już kilkakrotnie ze względu na jej linuksowe powiązania. Dobrze ugruntowane systemy takie jak iPhone OS czy Android nie muszą się specjalnie przejmować liczbą aplikacji dostępnych w ramach ich sklepów. Co innego początkujący w tej dziedzinie Nokia z Ovi Store, czy Samsung.

Najczęściej aby zachęcić deweloperów organizuje się konkursy i nie inaczej jest w tym przypadku. Nagrody zależą przede wszystkim od tego, w której edycji konkursu weźmiemy udział - w lokalnej, czy ogólnoświatowej. Od siebie polecałbym w obu na raz.

Nagrody w polskiej edycji Bada Developer Challenge nagrody przedstawiają się następująco:

 • Miejsce 1 – 100 000 PLN
 • Miejsca 2-4 – 50 000 PLN
 • Miejsca 5-9 – 30 000 PLN
Dodatkowo przyznawane są także trzy wyróżnienia w każdej kategorii, premiowane 5000, 3000 i 1000 PLN. A kategorie to:

 • Społeczności – “Stwórz aplikację, która ułatwi kontakt z bliskimi! Słowa klucze: randki, przyjaciele, rodzina, komunikatory, społeczności, blogi.”
 • Gry – “Jaka aplikacja najlepiej umiliłaby Ci czas? Słowa klucze: puzzle, platformówki, zręcznościowe, sportowe, strzelanki, karty, edukacja.”
 • Narzędzia – “Aplikacje funkcjonalne, ułatwiające i umilające nam życie oraz codzinenną pracę. Słowa klucze: biznes, lokalizacja, zdalne sterowanie, fitness, finanse, email, grafika, wideo, waluty.”
 • Informacja i rozrywka – “Błyskawiczny przepływ informacji i idei. Słowa klucze: wiadomości, pogoda, muzyka, film, TV, książki, turystyka, kluby, restauracje, teatry, sztuka.”
Znacznie ciekawiej przedstawia się globalna wersja konkursu, jednak tutaj także konkurencja jest wielokrotnie trudniejsza do pokonania. Mimo wszystko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłosić swoją aplikację do obu edycji, wystarczy przetłumaczyć interfejs na angielski.

Tutaj więcej jest także kategorii, które obejmują między innymi: rozrywkę, komunikację, ułatwianie życia, "freaks and games" jak również elementy przeznaczone dla osób spędzających dużo czasu na podróżowaniu.

Za pierwsze miejsce w globalnej edycji programista otrzyma 300 tysięcy dolarów oraz telefon Samsung Wave. Inne nagrody przewidywane są także za:

 • Pierwsze miejsce w każdej z kategorii – 100 000 USD + Samsung Wave
 • Drugie miejsce w każdej z kategorii – 60 000 USD + Samsung Wave
 • Trzecie miejsce w każdej z kategorii – 40 000 USD + Samsung Wave
 • Wyróżnienie w etapie “urządzenia” (“device phase”): 56 x 8 000 USD + Samsung Wave
 • Wyróżnienie w etapie “symulacji” (“simulator phase”): 210 x Samsung Wave
Więcej o konkursie przeczytacie na stronie projektu, od siebie dodam jeszcze tylko, że aplikacje można wysyłać do końca lipca. Jeśli więc nie masz planów na wakacje i znasz się na programowaniu w C++, myślę, że to ciekawa szansa.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety