środa, 23 czerwca 2010

Mandriva ocalona przez inwestora

Autor: Adrian Nowak, 08:53, środa, 23 czerwca 2010


Niestety nie wszystkie dystrybucje mają za twórce milionerów, więc ich istnienie jest ściśle związane z dopływem gotówki. Jeśli system popada w niełaskę użytkowników, zaczynają się ciężkie czasy...

Mandriva, która od dłuższego czasu miała problemy w wydaniem kolejnej wersji 2010.1, według francuskiej witryny LeMagIT, znalazła sobie wreszcie strategicznego inwestora. Możemy przeczytać między innymi:

Dzisiaj firma znalazła inwestora, który zdecydował się wesprzeć Mandrivę w celu zapewnienia równowagi i wyszukaniu odpowiedniego modelu biznesowego.

Co ciekawe, inwestorzy zażyczyli sobie anonimowość. Można podejrzewać, iż jest to jedna z dwóch firm - Lightapp, bądź Lingora, które wykazywały największą aktywność i zainteresowanie. Taki scenariusz nie jest jednak pewny i osoby, które lubią teorie spiskowe, nie muszą daleko szukać korporacji, które za ułamek swoich zysków przejęłyby Mandrivę.

Szefostwo spółki dodaje na koniec - "społeczność i użytkownicy nie muszą się już dłużej obawiać". Osobiście nie jestem wielkim fanem Mandrivy, ale cieszy fakt, że ta rozpoznawana chyba przez większość użytkowników Linuksa dystrybucja, nie odejdzie w zapomnienie.

źródło: lemagit.fr
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety