poniedziałek, 21 czerwca 2010

MeeGo dla tabletów - przegląd wideo!

Autor: Adrian Nowak, 20:21, poniedziałek, 21 czerwca 2010


Azjatki reklamujące MeeGo to ważny element kampanii o którym Canonical ciągle zapomina...

I bez tego jednak twór Intela i Nokii bez problemu wybroni się na rynku, oferując niespotykany do tej pory interfejs na miarę Apple. Nadchodzi coraz więcej premier tabletów, więc jednocześnie coraz więcej dowiadujemy o dystrybucji MeeGo.

Wreszcie dostępny jest wideotest w którym widać dokładnie plany obu firm:Przede wszystkim nie jest to jedynie odświeżona kopia Moblina, co mogliśmy podejrzewać jeszcze niedawno obserwując bardzo podobnie rozwiązane przełączanie między obszarami roboczymi. Teraz wyraźnie widać, że na dobrą sprawę jedynym istotnym podobieństwem jest rozwijany ekran startowy przysłaniający pulpit.

Widać także, że istotną rolę odgrywa w systemie sklep aplikacji AppUp zbudowany przez Intela. Tutaj wyraźnie widać, że wkład Nokii do systemu był jedynie kosmetyką, a śladu po Nokia Ovi Store brak. Ciekawostką jest natomiast to, że niektóre programy możemy uruchomić bezpośrednio ze sklepu, bez konieczności instalacji. Całości niestety na razie nie przetestujemy w Ubuntu, gdyż AppUp opiera się o paczki RPM.

Tak czy inaczej, Chrome OS może mieć znacznie bardziej utrudnione zadanie niż się to wcześniej wydawało. Standardowy użytkownik słysząc pojęcie "cloud computing" jedynie dziwnie marszczy twarz, podczas gdy interfejs MeeGo w połączeniu z funkcjami takimi jak multidotyk wręcz zniewala.

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety