piątek, 11 czerwca 2010

Nowe Centrum oprogramowania Ubuntu szybsze i z animowaną galerią aplikacji

Autor: Adrian Nowak, 20:00, piątek, 11 czerwca 2010


Centrum oprogramowania Ubuntu z wydania 10.10
Canonical coraz większą wagę przykłada do strategicznych elementów Ubuntu, z których głównych na pewno jest Centrum oprogramowania. Zaktualizowana wersja działa znacznie szybciej od poprzednich, oferując jednocześnie ciekawsze doznania wizualne.

Najciekawiej wygląda animowany pokaz wyróżnionych aplikacji, które wybrane zostały przez Canonical jako warte zainteresowania dla nowych użytkowników. Poza tym, Centrum oprogramowania Ubuntu wzbogaciło się także o możliwość logowania z wykorzystaniem systemu nazwanego teraz "Ubuntu login", który ma łączyć się z kontem na LaunchPad.net, oraz umożliwiać zakupy w sklepie Ubuntu One Music Store.

Najistotniejsza jest chyba jednak szybkość, która bardzo mnie zaskoczyła. To świetnie, że czasem udaje się jednocześnie podnieść wydajność i poprawić wygląd narzędzia. Na razie nieco biednie wygląda lewy panel, ale tam z pewnością w przyszłości pojawią się dodatkowe ustawienia związane z opłatami za niektóre programy.

Już teraz można przetestować nowości, także w Ubuntu 10.04, instalując Centrum Oprogramowania z poniższego repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:guido-iodice/guiodiclucid
sudo apt-get update
sudo apt-get install software-center

więcej informacji: launchpad.net
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety