wtorek, 22 czerwca 2010

Nowe repozytorium z aplikacjami dla Ubuntu 10.10

Autor: Adrian Nowak, 08:38, wtorek, 22 czerwca 2010


Nowy pomysł twórców Ubuntu ma sprawić, że odkrywanie i testowanie nowych narzędzi będzie jeszcze łatwiejsze.

Obecnie deweloperzy, którzy chcą dołączyć swoje narzędzie do Ubuntu muszą odpowiednio wcześnie w cyklu wydawniczym wyjść z odpowiednią inicjatywą do Canonical. Nie jest to wygodne, szczególnie dla twórców mniej znanych aplikacji, którzy równie dobrze mogą dostarczyć swoje programy również w osobnych paczkach.

Dodatkowe repozytorium extras.ubuntu.com pozwoli także prawdopodobnie uwolnić się od dziesiątek różnych źródeł oprogramowania, które musimy dodawać, aby zainstalować mało popularne aplikacje.

Pewnym utrudnieniem dla deweloperów ma być dystrybuowanie nowego repozytorium także dla starszych wersji systemu, co jednocześnie sprawia, że nie mogą się w nim znaleźć żadne aplikacje, które wykazują zależności z bibliotekami, czy aplikacjami obecnymi tylko w konkretnym wydaniu.

Wygląda na to, że w Canonical jednak jeszcze sporo osób myśli nie tylko o tym jak pozmieniać wygląd okien, albo paneli. Jeśli pomysł się sprawdzi, z pewnością przyśpieszy to rozwój niszowych aplikacji, którymi zainteresuje się większa ilość użytkowników.

więcej informacji: launchpad.net
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety