wtorek, 15 czerwca 2010

Nowy Avant Window Navigator ze wsparciem dla Indicator Aplet i trybem graficznym Lucido

Autor: Adrian Nowak, 13:30, wtorek, 15 czerwca 2010


Dok narzędziowy Avant Window Navigator
Zagęszcza się konkurencja jeśli chodzi o doki narzędziowe w Linuksie. Na początku bardzo szybko rozwijał się wyłącznie Docky, natomiast obecnie dotrzymuje mu kroku również popularny Avant Window Navigator (AWN).

W najnowszej wersji narzędzia pojawiło się wsparcie dla Indicator Aplet z Ubuntu 10.04, oraz tryb graficzny Lucido widoczny na obrazku z początku wpisu. Coraz większa liczba obsługiwanych apletów pozwala na jeszcze większe uniezależnienie się od paneli GNOME, a ciekawy wygląd przyciąga nowych użytkowników.

Ciekawej modyfikacji dokonał user Sharkbaitbobby, który poza wykorzystaniem nowego trybu wyświetlania doku, dodał nowe ikony, oraz dzięki odpowiedniemu ustawieniu apletów, poszerzył obszar powiadamiania na całą szerokość ekranu.

Nowego AWN można zainstalować wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:awn-testing/ppa && sudo apt-get update
sudo apt-get install avant-window-navigator-trunk awn-applets-c-core-trunk awn-applets-c-extras-trunk awn-applets-python-core-trunk awn-applets-python-extras-trunk

Osoby zainteresowane nowymi ikonami mogą pobrać odpowiednio zestaw ciemny i jasny, który należy umieścić w katalogu:

~/.icons/awn-theme/scalable
Trzeba przyznać, iż nawet jeśli całość początkowo bazowała na pomyśle Apple, obecnie doki żyją już własnym życiem i gdyby nie większa ilość zajmowanego miejsca na ekranie w stosunku do paneli, sam chętnie przerzuciłbym się na AWN albo Docky. Co innego dok umieszczony pionowo jak w Ubuntu Unity, jednak to już wymaga sporej zmiany przyzyczajeń.

źródła: webupd8.org, sharkbaitbobby
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety