wtorek, 8 czerwca 2010

Obsługa Androida bez dotykania telefonu. A co z komputerem?

Autor: Adrian Nowak, 20:18, wtorek, 8 czerwca 2010


Twórcy aplikacji eyeSight zapowiedzieli, że niedługo ich produkt będzie dostępny także dla urządzeń z Androidem. Co takiego robi?

Przede wszystkim pozwala na obsługę telefonu, czy raczej podstawowych ustawień (jak zmiana odtwarzanego utworu), całkowicie bez konieczności dotykania urządzenia. Jak to możliwe?

Do nawigacji wykorzystywana jest kamerka urządzenia, która na bieżąco analizując obraz "tłumaczy" go na odpowiednie polecenia. Trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo efektywnie, o czym możecie się przekonać oglądając poniższy filmik (jeszcze nie z wykorzystaniem Androida):O ile całość wygląda uroczo, jednak ciekawe po ilu godzinach (minutach?) wyczerpie się bateria. Jeszcze za czasu, gdy miałem Nokię z Symbianem, uruchamiałem na telefonie gry, które wykorzystywały obraz z kamerki do zmiany otoczenia. Podobnie jak podczas nagrywania filmy, całość nie była zbyt efektywna jeśli chodzi o oszczędność energii i bateria szybko prosiła o doładowanie.

Co innego jednak jeśli chodzi o komputery. Wiele laptopów ma przecież wbudowane małe kamerki, które przez większość czasu zwyczajnie się marnują. Myślę, że ciekawym eksperymentem byłoby zaprzęgnięcie ich do podobnej pracy. Na przykład machnięcie przed kamerką zamykałoby okno, albo wygaszało monitor jeśli chcemy na chwilę odejść. Sposoby na wykorzystanie takiej funkcji ogranicza jedynie wyobraźnia.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety