piątek, 18 czerwca 2010

Oracle znów posądzone o oszustwa rządu USA

Autor: Adrian Nowak, 15:16, piątek, 18 czerwca 2010


Fot: espensorvik
Oj nie ma to lekko firma, która o mało co nie uśmierciła MySQL i coraz chętniej przejmuje znane korporacje. Administracja Stanów Zjednoczonych po raz kolejny twierdzi, że Oracle wyprowadziło z budżetu USA kilkadziesiąt milionów dolarów.

Przeciwko informatycznemu gigantowi wystąpił nikt inny, jak były pracownik. Pomimo, że to nie on został bezpośrednio poszkodowany, w razie powodzenia procesu, dostanie on część odszkodowania.

Niedawno do pozwu przyłączył się przedstawiciel poszkodowanego państwa, w tym przypadku Departament Sprawiedliwości. Oskarżyciele zarzucają Oracle zawyżanie cen produktów, które pozwoliło wyprowadzić więcej rządowych pieniędzy.

Historia nie działa na korzyść koncernu, który w 2006 roku musiał zapłacić władzom 98,5 miliona dolarów odszkodowania za podobne wykroczenie, którego dopuściła się jedna z przejętych przez Oracle spółek.

Nie da się ukryć, że kilkadziesiąt milionów kary to z pewnością nie to, czego potrzeba teraz przeżywającemu kryzys Oracle. Zobaczymy niedługo jak sytuacja się potoczy, może jest to jedynie odwet jednego ze zwolnionych pracowników, który chce zwyczajnie zaszkodzić swojemu byłemu pracodawcy.

źródło: heise-online.pl

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety