wtorek, 22 czerwca 2010

Pierwsza prezentacja Ubuntu Unity na netbooku Della z Windowsem - działa świetnie [wideo]

Autor: Adrian Nowak, 17:02, wtorek, 22 czerwca 2010


Ekran wyboru systemu operacyjnego
Po tym jak Canonical odpuściło sobie rynek tabletów można było mieć spore wątpliwości, czy producent Ubutnu zdoła sobie poradzić na bardzo dynamicznym rynku systemów operacyjnych.

Po prezentacji netbooka Dell 14R znacznie się uspokoiłem, całość wygląda naprawdę obiecująco.

Przede wszystkim, nic tak dobrze nie robi na wizerunek systemu jak dopracowane środowisko. Z tego co możemy się dowiedzieć na poniższej prezentacji wideo, Canonical położyło na to bardzo duży nacisk. Przygotowano nawet specjalną aplikację dla Windowsa, która pozwala szybko przełączyć się do Unite. Podobną funkcję znajdziemy zresztą w samym Ubuntu na dole doku (nie wiem, czy nie jest ona zbyt łatwo dostępna ;)).

Środowisko Unity jest już w gotowe do pracy, jednak jak zaznacza pracownik Della, wiele dodatkowych ulepszeń czeka nas dopiero po premierze Ubuntu 10.10. Naprawdę obecnie trudno teraz znaleźć środowisko mniej dopasowane do netbooków niż Windows, co chyba nie jest żadnym większym odkryciem, biorąc pod uwagę, że interfejs tego systemu wygląda identycznie na małym laptopie, co na dużym ekranie desktopowej maszyny.

Może gdy użytkownicy zobaczą, że mają do dyspozycji ciekawą alternatywę, znacznie cieplej i bez stereotypów podejdą do Linuksa.źródło: armdevices.net
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety