środa, 30 czerwca 2010

Pierwsze zdjęcia MeeGo 1.1 dla smartfonów

Autor: Adrian Nowak, 20:13, środa, 30 czerwca 2010


Jedna z najciekawszych premier tego roku nadchodzi wielkimi krokami. MeeGo, który najpierw zadebiutował jako dystrybucja dla netbooków, później dla tabletów, w końcu dociera także do smartfonów.

Finalny MeeGo dla nowoczesnych telefonów zostanie wydany dopiero we wrześniu, jednak już teraz udostępniono pierwszy obraz systemu do testów. Projekt budowy mobilnej platformy nazwano MeeGo Handset i podobna nazwa systemu nie jest jedynie zabiegiem marketingowym.

System ma bazować na spinie netbookowej wersji i oczywiście być przystosowany do niewielkich ekranów telefonów. Podczas premiery udostępniono nie tylko obraz systemu ale także pełne źródła, co czyni projekt całkowicie open source'owym. Przedstawiono także nową infrastrukturę budowania paczek, znaną znaną z openSUSE.

Programistów czeka wiele pracy, jednak z pewnością się opłaci. Nokia już jakiś czas temu ogłosiła, że MeeGo zastąpi wysłużonego Symbiana, któremu jednocześnie ograniczyła finansowanie. To akurat nie był najlepszy pomysł, szczególnie, że Symbian jeszcze przez wiele lat nie zniknie z krajobrazu rynku telefonów.

więcej informacji: meego.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety