niedziela, 6 czerwca 2010

Prototyp tabletu ARM z Androidem wyświetla gry i wideo na osobnym ekranie w HD 1080p

Autor: Adrian Nowak, 14:09, niedziela, 6 czerwca 2010


Prototyp tabletu firmy Hard Kernel na tle monitora HD
Rynek tabletów powiększa się z dnia na dzień i zdecydowana większość z nich wyposażona jest w różnego rodzaju Linuksy. Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że to netbooki są szansą dla Pingwinka, teraz wygląda jednak na to, że płaskie komputerki mogą jeszcze szybciej odmienić krajobraz popularności systemów operacyjnych.

Niekwestionowaną zaletą tabletów jest wygoda i prostota ich użytkowania. Do prostych czynności jak przeglądanie sieci, słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów nadają się idealnie. Znacznie gorzej niż standardowe pecety radzą sobie natomiast z profesjonalnymi zastosowaniami. Większość domowych użytkowników od komputera oczekuje chyba jednak własnie rozrywki.

Ciekawie zapowiada się tablet, którego prototyp wyprodukowała znajomo brzmiąca firma Hard Kernel. Opiera się o mocny procesor Samsung S5PC110 Cortex-A8 1Ghz z 512KB pamięci Cache L2. Do tego 512MB pamięci Mobile DDR, i co równie ważne, 10-calowy ekran 1360 x 768 LVDS.

W tablecie nie znajdziemy domyślnie odbiornika GPS (można go podłączyć osobno), jednak nie mogło się obejść bez akcelerometru. Komunikację zewnętrzną zapewniają protokoły WiFi, Bluetooth, oraz kablem - USB 2.0 i HDMI. To właśnie przez HDMI można uzyskać naprawdę ciekawe efekty, chociaż urządzenie już samo w sobie zawiera dość duży ekran, więc jakoś nie widzę aby podłączanie pod telewizor było specjalnie efektowne ani wygodne.

Jak sprawuje się prototyp, możecie zobaczyć na filmiku poniżej:Sam Android, choć bardzo modyfikowalny, ma jeszcze sporo do nadrobienia, biorąc pod uwagę MeeGo o którym wspomniałem niedawno.

źródło: hardkernel.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety