Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 2 czerwca 2010

Samsung Apps nieco bardziej funkcjonalne niż Android Market

Autor: , 11:00, środa, 2 czerwca 2010


Samsung S8500 Wave
Na chwilę obecną Bada to jedna z ciekawszych platform obok Androida dla telefonów, która bazuje na Linuksie.

Niedawno znów zawiodłem się na tym, co pokazała Nokia prezentując nowego Symbiana. Liczyłem na wiele więcej po zapowiedzi świetnie wyglądającej Nokii N8. Jest to pierwsze urządzenie z linii Symbian ^3, jednak na pierwszych testach, (o dziwo nawet tych tworzonych przez fińskiego producenta), widać, że system jest sporym ograniczeniem dla tego urządzenia.

Wracając jednak do Samsunga, przypominam, że cały czas trwa konkurs w którym można wygrać pokaźną sumę pieniędzy za stworzenie ciekawej aplikacji na platformę Bada. Niezależnie od sukcesu, czy porażki Bady w przyszłości, jest to na pewno spora okazja dla programistów.

Wraz z wprowadzeniem pierwszego telefonu z Bada na polski rynek, otwarto także Samsung Apps, czyli sklep z aplikacjami na wzór Android Market. Jest jednak wiele elementów, które różnią go od konkurencji. Najważniejszym jest możliwość przeglądania aplikacji także z poziomu przeglądarki internetowej. System od Google niestety dopiero jest na tej drodze, a przeszukiwanie wielu tysięcy narzędzi z pewnością wygodniej wykonywać na większym ekranie.

Po cichu marzę, że kiedyś możliwe będzie nie tylko przeglądanie, ale także testowanie aplikacji z poziomu okna przeglądarki. Na to przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać...

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety