Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

poniedziałek, 14 czerwca 2010

Shuttleworth: Nie będzie Ubuntu dla tabletów

Autor: , 11:03, poniedziałek, 14 czerwca 2010


Twórca i pomysłodawca Ubuntu sprostował w niemieckim serwisie Golem.de słowa dyrektora ds. rozwoju w Canonical Chrisa Kenyona, które zostały jednoznacznie odebrane jako zapowiedź powstania specjalnego remiksu Ubuntu skierowanego dla tabletów.

Mark Shuttleworth powiedział, że jego wystąpienie zostało "opacznie zrozumiane".

Jego zdaniem Chris Kenyon podkreślał także fakt, że Ubuntu ma różne zastosowania i może być używane na przykład do streamowania wideo, bądź wykorzystywane także na tabletach. Nie ma jednak co liczyć na osobne wydanie dla tych urządzeń. Jednocześnie twórca Ubuntu wspomniał, że Canonical skupi się w przyszłości głównie na rozwoju już istniejących projektów, których i tak jest niemało.

Wielka szkoda, że Canonical nie ma ochoty zaatakować bardzo interesującego rynku tabletów, szczególnie, że trudno wyobrazić sobie urządzenie bardziej przyjazne domowemu użytkownikowi, który przegląda głównie sieć, filmiki i słucha swoich ulubionych wykonawców. Nie ma co ukrywać, że pomimo, iż Ubuntu już teraz można uruchomić na tablecie, bez specjalnego interfejsu nie ma żadnych szans z konkurencją.

Jedyne na co można więc po cichu liczyć to remix MeeGo, który nie powinien być problemem dla Canonical. Już wcześniejsze edycje na podstawie Moblina były bardzo udane i szybkie, więc zawsze jest to jakaś szansa na przemycenie choć wnętrza Ubuntu na tablety.

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety