wtorek, 15 czerwca 2010

Shuttleworth: Ubuntu Light w pierwszej kolejności z netbookami Della, Lenovo i Acera

Autor: Adrian Nowak, 14:55, wtorek, 15 czerwca 2010


Twórca Ubuntu - Mark Shuttleworth. Fot: ghyomm
Po tym jak ostatnio Chris Kenyon został źle zrozumiany przez dziennikarzy, Mark Shuttleworth woli sam wypowiadać się na temat aktualnie opracowywanych projektów.

Twórca Ubuntu w rozmowie z niemieckim serwisem Golem, po raz kolejny podkreślił, iż Ubuntu jest znacznie elastyczniejsze i bezpieczniejsze od Windowsa. Zdradził także nieco informacji dotyczących wdrożenia nowego remiksu Ubuntu Light.

Najważniejszym elementem wypowiedzi było zdecydowanie zachwalanie Della, który "bardzo dobrze rozumie obecną pozycję Linuksa". Nie ma się co dziwić, po ostatniej akcji promocyjnej tego producenta komputerów, chyba długo nie usłyszymy złego słowa ze strony kierownictwa Canonical na temat Della.

Ponadto Mark Shuttleworth zadeklarował także współpracę z korporacjami takimi jak Lenovo i Acer. Na nowych netbookach tych firm możemy się spodziewać obok Windowsa zainstalowanej także lekkiej wersji Ubuntu. Trzeba przyznać, że jest to chyba jedna z najlepszych możliwych form promocji i ciekawe, czego w zamian oczekiwali producenci sprzętu.

Twórca Ubuntu podkreślił także, że Canonical współpracuje także z mniejszymi producentami nowych urządzeń (w tym także tabletów), którzy sami budują system w oparciu o główne pakiety Ubuntu i jego infrastrukturę (np. LaunchPad).

Kompletny wywiad w języku angielskim przeprowadzony przez serwis Golem.de możecie zobaczyć poniżej:blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety