Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

czwartek, 3 czerwca 2010

Skrypt do instalacji najnowszej wersji Elementary - wygląda świetnie!

Autor: , 12:19, czwartek, 3 czerwca 2010


Pulpit Elementary z uruchomioną przeglądarką plików Nautilus
W ankiecie pod wpisem dotyczącym wyglądu Elementary, 70% czytelników uznało, że motyw "jest świetny". Tylko 3% użytkowników twierdzi, że jest przygotowany gorzej niż przeciętny. Już teraz mamy możliwość wygodnej instalacji kompletnego motywu Elementary, włączając w to ikony czy Nautilusa - wszystko przy użyciu prostego skryptu.

Zmiana rozmiaru ikon oraz parek przewijania Nautilusa Elementary
Trudno wymienić wszystkie nowości jakie znalazły się w aktualnym wydaniu Elementary, ale faktem jest, że powoli zaczyna ono wprowadzać nowości, których nie znajdziemy nawet w Mac OS X. Ostatnio największy nacisk położono na Nautilusa.

Przeglądarka plików zyskała między innymi odświeżony lewy panel nawigacyjny, oraz, co chyba znacznie bardziej efektowne, stylowe suwaki nawigacyjne do zmiany rozmiaru ikon oraz przewijania zawartości okna. Szkoda, że ich przeźroczystość względem okna jest złudna, jednak nie wykluczone, że zmieni się to w kolejnych wersjach.

W najnowszej wersji, Elementary wykorzystuje silnik GTK+ Equinox, z tego powodu całość działa wyłącznie w najnowszym Ubutnu 10.04. Z istotniejszych nowości można wymienić jeszcze poprawiony wygląd Terminala (z poprawionym wsparciem dla GNOME Global Menu), oraz liczne aktualizacje w zestawie ikon, także tych dla poszczególnych aplikacji.

Aby zainstalować Elementay, najpierw należy dodać repozytoria i wgrać wspomniany wcześniej silnik GTK+ Equinox. Niestety jest on dostępny wyłącznie dla najnowszego wydania Ubuntu:

sudo add-apt-repository ppa:elementaryart/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install gtk2-engines-equinox

Następnie pobieramy i instalujemy skrypt, który wgra Elementary. Przed uruchamianiem skryptu, ze względów bezpieczeństwa zalecane jest przejrzenie jego zawartości:

wget http://webupd8.googlecode.com/files/install-elementary-1 && chmod +x install-elementary-1
./install-elementary-1

To wszystko jeśli chodzi o instalację. W menu zmiany wyglądu powinien być dostępny teraz nowy motyw Elementary, który wystarczy zastosować.

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety