środa, 2 czerwca 2010

Specto - powiadomienia o poczcie, newsach z Twittera, Facebooka i czytnika RSS

Autor: Adrian Nowak, 20:00, środa, 2 czerwca 2010


Specto ukryty w Indicator Aplet
Niedawno testowałem kilka dodatków, które wyświetlały powiadomienia na pulpicie. Obecnie wykorzystuje Cloud Services Notifications, które lubię głównie za dobrą integrację z systemowymi powiadomieniami, a także plugin Gmail Notifier dla Google   Chrome.

To dziwne, ale teraz zastanawiam się, jak radziłem sobie wcześniej bez tych dodatków. Szczególnie użyteczne okazały się powiadomienia o nowych mailach, co zwalnia z uzależniającego sprawdzania co chwilę skrzynki pocztowej. Z pewnością nie jest to obserwacja porównywalna do odkrycia Ameryki, ale naprawdę zachęcam do małych testów wszystkich, którzy wcześniej nie mieli okazji używać żadnego z wcześniej opisywanych dodatków.

Okno ustawień Specto
Tym razem zajmiemy się jeszcze innym narzędziem, które jest najbardziej rozbudowanym tego typu z jakim się spotkałem. Mowa o Specto, który powiadomi między innymi o odtwarzanych utworach w playerach takich jak: Banshee, Rhythmbox, Amarok, czy Last.fm.

Da nam znać także o pojawianiu się nowych wiadomości w Facebooku, Twitterze, czy tych, które przyjdą bezpośrednio do Pidgina. Współpracuje również z serwisami takimi jak Google Reader, czy Google Wave.

Paczkę Deb do prostej instalacji z Specto można pobrać stąd, i pomimo swojej nazwy, bez zarzutów sprawdza się także w najnowszym wydaniu Ubuntu 10.04.

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety