czwartek, 17 czerwca 2010

Swype do super szybkiego pisania na telefonie dostępne dla Androida. Za darmo jeszcze przez kilka dni

Autor: Adrian Nowak, 16:00, czwartek, 17 czerwca 2010


HTC Magic z klawiaturą Swype
Dotykowe ekrany z pewnością są dużym krokiem na przód jeśli chodzi o wygodę użytkowania telefonu, jednak jeśli jednocześnie urządzenie nie jest wyposażone w fizyczną klawiaturę, czeka nas proces przyzwyczajania się do nowego sposobu pisania.

Różni ludzie inaczej reagują na słowo "klawiatura ekranowa". Znam nawet takich, którzy potrafią pisać na telefonie z dotykowym wyświetlaczem bezwzrokowo, jednak to już wyższa szkoła jazdy.

Swype to narzędzie z którym udało się pobić wszelkie rekordy prędkości pisania z użyciem telefonu. W przeciwieństwie do typowego stylu pisania, nie opiera się on o osobne wciskanie kolejnych przycisków, lecz o kreślenie linii, która łączy następujące po sobie litery. Oczywiście proces rozpoznawania poszczególnych wyrazów leży już w gestii telefonu, jednak trzeba przyznać, że radzi sobie z tym nadzwyczaj dobrze.

Aplikacja działa już na wielu platformach, w tym urządzeniach BlakBerry i wielu wyposażonych w Windows Mobile. Całość niestety nie jest darmowa, jednak twórcy z okazji wydania narzędzia dla nowej platformy, postanowili udostępnić Swype dla Androida za darmo. Trzeba się jednak trochę pośpieszyć, gdyż taka promocja obowiązuje jedynie przez kilka dni.

Link do pobrania darmowej wersji Swype można otrzymać na maila od producenta, po szybkiej rejestracji. Później wystarczy już tylko uruchomić link z poziomu telefonu i podstępować zgodnie z instrukcjami podanymi w wiadomości.

O krótki test pokusił się serwis DownloadSquad:


Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety